Cena Ripple

Kurz / Cena kryptoměny Ripple

Zajímá vás aktuální kurz Ripple? Na tomto grafu se zobrazuje kurz Ripple od brokera Plus500, který působí na území ČR a nabízí možnost s Ripple obchodovat. Kurz Ripple se zobrazuje v reálném čase.

Kde si můžete koupit Ripple?

Nejsnažší cesta jak si Ripple pořídit ke spekulativním účelům je její přímé zakoupení přes platformu brokera Plus500. Nejenom, že budete moci sledovat zhodnocení vašich finančních prostředků živě přímo na vašem účtu, ale také přeskočíte otravnou směnu Bitcoinu na Ripple a zpátky. Ripple vyměníte přímo za koruny z vaší karty nebo bankovního účtu.

Rozsáhlou recenzi brokera Plus500 si můžete přečíst u nás.

V čem je Ripple podobný Bitcoinu ?

✅ Obě měny, Bitcoin i Ripple jsou decentralizované.

✅ Obě běží na open-source protokolu, který je dostupný všem.

✅ Obě nabízejí anonymní transakce a možnost vyměnit tuto kryptoměnu za reálné peníze.

✅ Obě měny eliminují nutnost věřit velkým finančním institucím tj. bankám a ruzným zprostředkovatelům.

A v čem se naopak odlišuje?

✅ Bitcoin i Ripple běží na protokolu, který zpracovává platby, avšak u Ripple je protokol pokročilejší.

✅ Úpravou protokolu bylo u Ripple dosaženo několikanásobně větší rychlosti oproti Bitcoinu. Tam kde u BTC čekáte hodinu, Ripple vše vyřídí do minuty.

✅ Bitcoin je pouze decentralizovaná měna. Ripple je nejenom crypto měna, ale také decentralizovanou transakční sítí.

✅ Transakční síť Bitcoinu zaznamenává pouze pohyb Bitcoinu. U Ripple se zaznamenává vše.

✅ Bitcoin potřebuje ke svému životu směnárny jako MtGox, která zajišťuje směnu mezi uživateli. V Ripple je již funkce směnárny pomocí decentralizované sítě zabudována. Proto naprosto odpadá nutnost třetí strany.

✅ Bitcoin se těží, zatímco Ripple do sítě dodávají sami autoři měny. Tým stojící za Ripple slíbil rovnoměrně rozšířit 75% všech Ripple mezi běžné uživatele.

✅ Ripple podporuje automatické skripty. Například: Ve skriptu můžete udat následující hodnotu : Pokud účet nedostane dohromady $100 do 1 června, peníze se automaticky vrátí na účet odesílatele. Tímto se může pomocí Ripple realizovat například crowfunding ( Kickstarter ).

✅ Ripple byl navržen pro velké banky, které potřebují rychle a levně provádět transakce. Ripple aktuálně spolupracuje s 15 světovými bankami a u 35 čeká na přijetí. Toto garantuje oproti Bitcoinu jeho delší životnost.

✅ Ripple se označuje značkou XRP, Bitcoin BTC.

Comments are closed.