Plus500 – Recenze

Plus500 – Recenze brokera

 Plus500, fungující na technologii tvůrce trhu byl založen v roku 2008 v Izraeli. Plus500 se snaží zaujmout, tak jako většina tvůrců trhu nějakou přidanou hodnotou. Tento broker sází na variaci obchodních instrumentů, kterých nabízí více než 2000, jeho CFD se zakládají na forexu, akciích, komoditách, indexech, a další.Broker je vhodný pro všechny typy obchodníků, kteří preferují rozsáhlé portfolio finančních instrumentů a nevadí jim, když je broker jejich protistranou. U této firmy také najdete unikátní a intuitivní obchodní platformu jako skvělou náhradu za klasický MT4 terminál.Broker také v nedávné minulosti upravil své spready a tak je obchodování u něj velice výhodné. Průměrný spread na páru EUR/USD je 0.8p což znamená, že se broker může směle měřit s ostatními poskytovateli CFD na čekém trhu.

Základní detaily brokera Plus500 :

Plus500 :
Regulátor:CySEC, FCA
Spready:Průměrně 0.8p
Finanční páka :1:300
Typ brokera:MM
Minimální vklad :2000 Kč
Minimální velikost pozice:0.05
Měna účtu:EUR, USD, CZK
Čeština :Domluvíte se česky.
Hodnocení redakce : 6.5/10

Otevřít obchodní účet Otevřít DEMO účet

*Váš kapitál je v ohrožení

Regulace a zabezpečení u brokera Plus500 :

Plus500 CY Ltd je od 12.12.2014 notifikován Českou národní bankou a spadá pod její dozor, regulátorem brokera je kyperská komise pro cenné papíry a burzu ( číslo licence 250/14 ). Pobočka společnosti Plus500 UK Ltd spadá pod londýnského regulátora FCA (FRN 509909) . Kyperský regulátor CySec je respektovanou autoritou operující v Evropě, která dohlíží na většinu brokerů u kterých můžeme v ČR obchodovat.

Regulace a zabezpečení prostředků klientů : 5/5 

Typy účtů u Plus500 :

Plus500 nabízí jednotný typ účtu pro všechny své klienty. U tohoto brokera neplatíte žádnou komisi za otevření nebo zavření obchodní pozice, pouze spread. Minimální vklad pro tento typ účtu je 2000 Kč ( nebo ekvivalent 100e ). Tím ale výhody tohoto účtu končí a přicházejí na řadu jeho zápory. V první řadě je nutné vzít na vědomí, že minimum pro otevření vaší pozice je 0.05 , což je bezdůvodně o 0.04 objemu více, než nabízejí ostatní brokeři. Nevíme přesně, co tím firma sleduje, ale jako tvůrce trhu má podmínky nastaveny takto a změna není možná.

Další nevýhodou pro obchodníka zaměřujícího se na intradenní obchodování je nemožnost skalpovat trh, intradenním skalperem rozumíme obchodníka zavírající pozici do 3 minut od jejich otevření, pozice pod 3 minuty nejsou akceptovatelné. Pokud jste zvyklí své pozice zajišťovat pomocí hedge, u Plus500 je tato možnost zablokována také. U brokera také nemůžete kvůli unikátnosti jeho platformy používat automatické obchodní systémy.

Typy nabízených účtů : 2.5/5 

Obchodní software u Plus500 :

Plus500 nabízí pouze vlastní unikátní obchodní platformu, která je uživatelsky velice přívětivá a dokonce i obchodník začátečník ji dostane pod kontrolu během prvních 25 minut. Zvláštností této platformy jsou její identické kopie pro obchodování pomocí prohlížeče nebo mobilního telefonu, jakékoliv zařízení zapnete, vždy se dostanete do známého prostředí jejich platformy. Obchodní a veškeré pokyny v této platformě zadáváte samozřejmě v češtině. Jako hlavní nevýhodu vidíme nemožnost seznámit se s populární obchodní platformou Meta Trader, kterou broker nepodporuje. Platforma disponuje 2000 CFD produkty a tak se jedná o jednoho z největších poskytovatelů CFD u nás.

Obchodního software : 3/5 

Spready, poplatky a finanční páka :

Plus500 nabízí pouze 1 typ obchodního účtu a s tím i jednotný standard spreadů a poplatků pro všechny klienty. Průměrný spread na nejpopulárnějším obchodním páru EUR/USD se pohybuje na hodnotě 0.8p, ostatní měnové páry nalezneme v průměru za 1.8p. Populární yenový pár GBP/JPY nalezneme za zajímavý spread 3p. Finanční páka u brokera Plus500 začíná na hodnotě 1:300 a může být kalibrována směrem dolů na zákaznické podpoře brokera.

Spready a poplatky : 5/5 

Vklady a výběry :

Plus500 nabízí možnost realizace vkladů pomocí klasického bankovního převodu, platební karty nebo elektronických peněženek Paypal a Skrill. Politika brokera je nepřenášet žádné poplatky na klienta, ale zároveň požadují, aby klient nepřenáší žádné poplatky zpátky na ně, ve zkratce to znamená, že broker platí poplatek na své straně a vy zase na své. Vklady pomocí karty a elektronických peněženek budou na váš obchodní účet připsány bez prodlení, při využití bankovního převodu počítejte s prodlevou 3-7 pracovních dnů, něž banka platbu zpracuje. U brokera Plus500 je standardem, že peníze při požadavku na výběr odesílá ještě v ten samý den.

Vkladů a výběry : 5/5 

Celkové hodnocení : 6/10

Otevřít obchodní účet Otevřít DEMO účet

*Váš kapitál je v ohrožení

Byla pro vás recenze brokera Plus500 užitečná?

Plus500 – Recenze
5 (100%) 1 vote