Post #2623

Jak a kde si koupit Ripple? Dva efektivní způsoby nákupu Ripple

 
Lákají vás krypto měny a nejvíce z nich právě měna Ripple? V našem podrobném návodu se z blízka podíváme na to, jak a kde si Ripple můžete pořídit. 
V zásadě rozlišujeme 2 způsoby nákupu měny Ripple. V prvním případě měnu fyzicky nevlastníte, ale pořád můžete spekulovat na jejím nárustu nebo poklesu - takový přístup se nazývá nákup Ripple u brokera a zároveň se jedná o nejlepší a nejlevnější způsob, jak vůbec Ripple koupit.
Druhý a podstatně složitější proces je nákup Ripple pomocí směnárny. V takovém případě počítejte s tím, že před koupí Ripple budete muset nejdříve nakoupit Bitcoin nebo Ethereum, za které následně Ripple pořídíte. Vaše investice se tak již zredukuje o nějaký ten poplatek, ale zároveň se stanete fyzickými vlastníky dané měny.

První metoda - Rychlý nákup Ripple do pár minut

Proces nákupu Ripple pomocí brokerské společnosti je velmi jednoduchý a intuitivní. Měnu sice fyzicky nevlastníte, stále však můžete na jejím pohybu vydělávat.

 1. Založíte si váš uživatelský účet - Můžete tak učinit zde.
 2. Po rychlém ověření vašeho účtu pomocí občanského průkazu a telefonu můžete rovnou přistoupit k nafundování účtu.
 3. Vklad je možné provést pomocí bankovního účtu, kartou a nebo jednou z mnoha elektronických peněženek.
 4. Přistupte k samotnému nákupu Ripple - viz příloha. Stačí kliknout na tlačíto Koupit a vyplnit vámi požadovaný objem.

6. Gratulujeme, právě se z vás stal hrdý majitel CFD kontraktu na Ripple. V aplikaci brokera můžete sledovat kolik váš kontrakt vydělává nebo prodělává.

Druhá metoda - Přímý nákup Ripple pomocí směnárny

Druhá metoda je o poznání pomalejší kvůli většímu počtu kroků, které budete muset pro získání Ripple splnit. Tato metoda je vhodná pouze pokud si chcete měnu uložit např. na váš Flash disk a držet ji několik měsíců nebo let. V opačném případě doporučujeme zvolit první metodu, která je levnější a rychlejší. Pojďme se tedy podívat na to, jak Ripple pomocí směnárny koupit a kterou pro tento účel zvolit.

První krok - Založení Ripple peněženky :

 1. Stáhněte si jakoukoliv peněženku podporující Ripple. Z našich zkušeností se nám jeví jako nejpřijatelnější peněženka Ripplex, kterou si můžete stáhnout zde.
 2. Po stažení peněženky vás bude čekat jednoduchá registrace a po jejím dokončení se vám zobrazí tato tabulka :

3. Ripple Adress je vaše uživatelská adresa a Secret Key klíč je speciální sada slov, symbolů a znaků pro možné obnovení peněženky. Tyto informace si uložte ! Při ztrátě vašeho klíče se  už do vaší peněženky nikdy nedostanete.

Druhý krok - Nákup základní krypto měny pro směnu na Ripple

V případě, že již nějakou ze základních měn vlastníte ( Bitcoin, Ethereum ), můžete tento krok přeskočit a přejít rovnou na nákup samotného Ripple. My ostatní si budeme muset jednu z těchto měn obstarat. Tomuto kroku se nedá nijak vyhnout, Ripple se dá získat pouze směnou ze jiné měny. Pokud máte zájem o přímý nákup, vraťte se k první mětodě a uzavřete s brokerem CFD kontrakt na Ripple. 

Třetí krok - Založení COINBASE účtu

Coinbase je uplně tou nejlepší možností, jak si základní měnu obstarat. Více stupňová ochrana účtu vám zaručí, že se k vašim penězům ani krypto měnám nikdo nedostane. To nejlepší ale teprve příjde, pokud si zakoupíte jakoukoliv měnu za více než $100, obdržíte bonus $10 zdarma. V takovém případě se vám úplně pokryjí poplatky za převod a peněz a ještě vám zbydou nějaké drobné navíc.

Peníze na Coinbase dostanete 2 způsoby. Buď přímou platbou vaší kartou což je úplně ta nejrychjelší možnost a nebo bankovním převodem SEPA v rámci EU. Tento převod do zahraničí stojí pouze 1 euro a nezáleží na částce jakou převádíte. 

Po registraci účtu, kterou můžete provést zde , si nakoupíte Bitcoin nebo Ethereum v požadované hodnotě. Viz příloha.

Čtvrtý krok - Převedení základní měny na Binance

S Bitcoinem nebo Ethereem bezpečně nakoupeným a uloženým na Coinbase se můžeme směle přesunout k dalšímu kroku. Ten spočívá v založení účtu na Binance a převedení základní měny z Coinbase na Binance. Co je to vlastně Binance? Jedná se o jednu z nejdůvěryhodnějích směnáren na samotný nákup a prodej měn za Bitcoin, Ethereum a stovky dalších krypto měn. Rozdíl mezi Binance a Coinbase je v tom, že Binance je pouze směnárnou krypto měn a tak je není možné zakoupit za reálné peníze. Z tohoto důvodu jsme nejdříve nakupovali na Coinbase a až potom krypto měnu převedli na Binance.

Jak tedy přesně postupovat?

 1. Registrujte si uživatelský účet na Binance. Registraci můžete provést zde.
 2. Po aktivaci účtu přejděte do sekce Deposits & Withdrawals a vyhledejte měnu Bitcoin nebo Ethereum - záleží podle toho, jakou měnu jste nakoupili na Coinbase.
 3. Po výběru měny klikněte na Deposit a bude vám vygenerována adresa, na kterou odešlete prostředky z Coinbase.
 4. Zkopírujte si adresu a přejděte do rozhraní Coinbase. Odtud si na adresu nechte poslat všechen Bitcoin nebo Ethereum. 
 5. Čekejte, dokud se transakce sítí nezpracuje ( může trvat i několik hodin ) .

Pátý krok - Směna základní měny na Ripple a výběr na peněženku

Pokud se vám již transakce úspěšně potvrdila, budete mít v sekci Deposits & Withdrawals připsány vaše coiny. Takto s nimi už můžete volně nakládat a celou částku směnit na Ripple. Jak přesně se to dělá a jak se provádí následný výběr na vaši domovskou Ripple adresu se podíváme níže. 

 1. Vraťte se na hlavní stránku Binance a do vyhledávacího pole napište "XRP", což je symbol Ripple. 
 2. Ukáže se vám graf s nabídkou a poptávkou po Ripple. Nákup samotný je pak velice snadný, pouze zadáte množství Ripple, které chcete zakoupit a nákup potvrdíte stlačením BUY. V ten moment se vaše Bitcoiny nebo Ethereum přemění na Ripple za aktuální kurz. Viz příloha. 

3. Váše nově nabytý majetek je nyní potřeba přesunout zpět na vaši peněženku. Nechát Ripple na směnárně sice můžete, ale nedoporučuje se to. V minulosti se stalo, že byly i ty nejlepší světové směnárny obětí hackerského útoku a spousta lidí, kteří tam své coiny zanechaly byla okradena. Proto je vždy lepší stáhnout Ripple zpět do bezpečí vašeho počítače.

4. Přejděte zase do sekce Deposits & Withdrawals a navigujte se nyní pomocí symbolu XRP až k vašemu zůstatku. 

5. Proveďte výběr vašeho zůstatku zpět na peněženku, kterou jste si založili v prvním kroku.

Gratulujeme, nyní jste vlastníkem krypto měny Ripple a měnu máte bezpečně uloženou . Doufejme, že se Ripple bude dařit stejně dobře jako ostatním měnám.

Comments are closed.