Forex Brokeři s PAMM účetem

Brokeři s PAMM účtem

PAMM účet je u nás i v zahraničí velice populární investiční nástroj, kdy investor svěří své finanční prostředky jednomu z vybraných profesionálních obchodníků a on s nimi potom za určitou provizi obchoduje. Tento typ spolupráce je mnohem lepší, než obchodníkům svěřovat prostředky přímo. Broker, který je v tomto případě zprostředkovatelem mezi vámi a obchodníkem zajišťuje veškeré smluvní podmínky mezi investorem a obchodníkem.

Peníze posíláte vždy na účet brokera, nikdy ne obchodníkovi. Tímto je zaručeno, že obchodník může se svěřenou částkou nakládat pouze podle předem určených pravidel a nemůže se stát, že dojde ke zpronevěře peněz. Pokud jste sami profesionálním obchodníkem nebo investorem a zvažujete, u které společnosti si PAMM účet otevřít, potom jsme pro vás vybrali tu nejlepší společnost na trhu, která toto umožňuje a zároveň nabízí své služby v ČR.

Nejlepší PAMM FX broker :

LogoBrokerMin.vkladSpreadPákaRecenzeHodnocení
 FXTM$50.8p1:500Recenze

Profesionálové využívají PAMM od FXTM

Jednoznačně nejlepších výsledků dosahují PAMM manažeři u společnosti FXTM, která své služby nabízí i v České republice. Společnost toho dosahuje hlavně pomocí extrémně rychlého plnění objednávek a nízkých spreadů, jelikož je účet obchodníka odbavován pomocí nejlikvidnější technologie plnění objednávek ECN. Minimální vklad pro obchodníka začíná na pouhých $100 s možností využití finanční páky 1:100.

Jako manažer svého vlastního fondu dostanete možnost nastavit podmínky, za kterých budete přijímat nové investory. V nastavení účtu můžete měnit název svého portfolia, vaši odměnu za obchod a podmínky, za kterých může investor své prostředky stáhnout zpět na svůj účet. Podmínky není možné měnit investorům, kteří s vámi mají uzavřenou smlouvu již za předchozích podmínek, v takovém případě je nutné aby investor předchozí smlouvu vypověděl a odsouhlasil podmínky nové.

Manažer fondu má unikátní možnost nastavit výši vlastního podílu podle výše vkladu investora. Pokud se rozhodnete nastavit poplatek 50% pro investory do $100 a poplatek snížit pro investory nad tuto částku, můžete tak učinit v uživatelské administraci. Jestli máte přátelé a známe, kteří by chtěli investovat a ve svoji obchodní strategii pevně věříte, potom je možnost založení vlastního PAMM účtu určitě na zvážení, jelikož se jedná o výhodnou investici pro obě strany.

Charakteristika PAMM účtu

PAMM účet je tedy charakteristický jeho zabezpečením smlouvou mezi brokerem – PAMM manažerem a investorem. Jak je to ale s dělením zisků a případných ztrát? Většina brokerů dává manažerům volnou ruku v nastavení jejich komise, která může být od 1% až po vice než 75%. Kvůli vysoké konkurenci ale čekejte provizi manažera maximálně kolem 20-50%. Většina manažerů také nabízí pružnou komisi na základě vámi vložené částky. Pokud vložíte $1000, můžete očekávat že si manažer vezme až 50% ze zisku. Jestli se rozhodnete manažerovi věřit a investovat $10,000, jeho provize může klesnout až na 20% a vám tedy zůstane 75% z celkového podílu.

Pojmy, se kterými se setkáte :

PAMM investor : Typ účtu, který si musíte jako případný investor založit, jeho účel slouží pouze k definování smluvních podmínek mezi vámi a brokerem a následně potom pamm manažerem. Z tohoto účtu můžete investovat do libovolného PAMMu, který vámi zvolený broker aktuálně nabízí v jeho nabídce.

PAMM manažer  : Tento účet slouží pouze manažerovi fondu a jeho možnostmi jsou nastavení minimálního a maximálního vkladu, procentuální rozdělení zisků mezi investorem a vámi a v neposlední řadě můžete také nadefinovat podmínky, za kterých může investor váš fond opustit.

Klady PAMM účtu

  • Vše je smluvně ošetřeno mezi vámi, brokerem a obchodníkem, kterému peníze svěříte.
  • Není nutné trávit čas vlastním obchodováním, vše obstará manažer PAMMu.
  • Snadné vklady a výběry peněz, většinou je možné investovat ihned po založení účtu.
  • Jako investor můžete diverzifikovat riziko investováním do více PAMM účtů najednou.
  • Statistiky jako je maximální propad účtu jsou veřejně dostupné.
  • Počet investorů a celkový investovaný kapitál včetně kompletní historie PAMM účtu je také dostupná.

Zápory PAMM účtu

  • Při špatném výběru manažera je možné ztráta celého investičního kapitálu.
  • Předběžné výběry jsou většinou sankcionovány poplatkem.
  • Živé obchody bývají skryty, je dostupná pouze jejich historie.

Comments are closed.